Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Obrona przeciwlotnicza » Przeciwlotnicze

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 14 kwi 2012, o 10:56 
SAM Urbex

Imię: Maciek
Schron przy stacji Chorzów Stary miałem od jakiegoś czasu na oku. Dostałem od Heńka ostrzeżenie że jest on magazynem węgla dla miejscowych zbieraczy więc trzymałem się od niego z daleka. Jednak chęć eksploracji przeważyła i po uzbieraniu ekipy, zabezpieczeniu sobie tyłów i znalezienia kija odpowiedniego do odpędzenia nawet stada zbieraczy zbadałem go. Schron jest o tyle nietypowy, że posiadał 3 zwykłe wejścia, jedno jeż przykryte deskami i przysypane, drugie przysypane, a trzecie było chyba przykryte deskami ale już jest dostępne. Schron znajdziemy idąc w kierunku dworca i przed torami skręcimy w prawo, wywietrzniki rzucają się w oczy. W środku niewiele ciekawego, jedynie długie korytarze i parę niewielkich pomieszczeń, gdzieniegdzie drzwi leżą a węgla nie zauważyłem. Więc najpierw zauważam jedno wejście, to zasypane:
Obrazek
Co jakiś czas widać wywietrzniki w trawie, niektóre jeszcze drożne, niektóre nie:
Obrazek
I oto jest wejście:
Obrazek
Ale otwory wentylacyjne biegną dalej, spodziewam się wyjścia ewakuacyjnego:
Obrazek
Dochodzę do czegoś co w środku okazuje się być kolejnym zwykłym wejściem. Ale o tym za chwilę:
Obrazek
I tutaj ktoś kto zabezpiecza tyły okazał się konieczny, schron idzie w dwie strony, ja idę w prawo. Za sobą mam korytarz w drugą stronę i wejście po lewej:
Obrazek
Co jakiś czas pojawiały się otwory wentylacyjne, przez niektóre wpadało światło:
Obrazek
Fragment drzwi:
Obrazek
Korytarz skręca, pojawia się coś na czym ktoś mógł spać:
Obrazek
Spory ten schron:
Obrazek
Ostatni zakręt w tym kierunku i niedostępne wejście:
Obrazek

Obrazek
Teraz idziemy w przeciwnym kierunku, tam jednak są tylko 2 dłuższe korytarze (w drugą stronę były 3). Fragment lampy leżący na brudnej ziemi:
Obrazek

Obrazek
Różne śmieci tam leżały, nawet dwie zużyte prezerwatywy się znalazły, tylko komu się chciało do schronu wrzucać...
Obrazek
Tu było zamurowane, jednak ktoś wybił dziurę, a za nią:
Obrazek
Zasypane wejście i zachowane drzwi, ciągle na swoim miejscu:
Obrazek
Przy drożnym wejściu leżą jeszcze drzwi nieco mocniejsze od pozostałych:
Obrazek

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 15 kwi 2012, o 07:51 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
A było wygodne dojście do worków z węglem,reszta jak było.

Załączniki:
S7304312.JPG
S7304312.JPG [ 120.8 KiB | Przeglądane 640 razy ]

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Obrona przeciwlotnicza » Przeciwlotnicze